Dietetyka

Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem!

HIPOKRATES
                                                                                                                                                                Jesteś tym, co strawisz i wchłoniesz.

                                                                                                                                                                                dr AMY MYERS

                                                                                                                                                                    Żywienie: lekarstwo lub trucizna.

                                                                                                                                                                             JEWGIENIJ  LEBIEDIEW
          Przytoczone wyżej maksymy oddają wielką mądrość i jednocześnie wskazują na potrzebę rozważnego dobierania produktów żywieniowych. Ale co tam! Świetne w treści i wydaniu książki kucharskie, poradniki… zachęcają… i wszystko jest ok. Tak, jest ok. dopóty, dopóki nie pojawi się na przykład brzuszek, refluks, zmiany skórne, alergie, cukrzyca, itp. itd.
         Dobrze jest, gdy te pierwsze , wydaje się niegroźne jeszcze symptomy chorobowe zaczynamy traktować jako ostrzeżenie. I co wtedy? Ano diety, jakieś posty, głodówki i inne, „ wymysły” .           No cóż , chyba każdy na własnej skórze przekonał się co do rzeczywiście - czasem głupich - diet i głodówek. Bywa, że naprawdę potrafią zaszkodzić! Niektórzy mają to szczęście, że trafiają we właściwe drzwi i są zadowoleni z uzyskanych porad.          PROBLEM zaczyna się wówczas, gdy zaczynamy wchodzić w tzw. okres „stosownego” wieku. Mam tyle a tyle lat, więc coś tam może pobolewać… , no dobra, na każdym
rogu mogę kupić „ cudowną pastylkę … i po problemie, jutro też ją zażyję …  Czy zastanawiam się nad tymi symptomami, czy kojarzę jedzenie, napoje, często ciężki brzuch….??? - N I E !!!          PROBLEM PRAWDZIWY: O chol…ale boli … tabletki nie pomagają???, Panie doktorze – to nie możliwe … to naprawdę moja diagnoza ???!!!          Wówczas … nie ma już możliwości odkładania dbałości o jakość „paliwa” energetycznego dla naszego organizmu - na później. Co jest dobre dla zdrowia w profilaktyce ale przede wszystkim co nie szkodzi i co leczy?!

         W  MagaVita  złożona problematyka profilaktyki i doboru właściwych składników pokarmowych mających wspomagać proces leczenia - jest nieodłącznym elementem wplecionym w nasze terapie, których celem jest spowodowanie wejścia ich Uczestników na drogę bez bólu i prowadzącą do ZDROWIA.

          Jak jest to ważne, posłużymy się przykładem. Fasiolopsis buski - ludzka przywra jelitowa ( uznawana wg naukowców i praktyków zagadnień pasożytów - za kształtującą wiele ognisk chorobowych w tym raka), potrzebuje do życia i rozmnażania olejów CEBULOWYCH. Zatem bezwzględnie konieczne jest, w takim indywidualnym przpadku, wykluczenie z jadłospisu substancji podobnych do surowej cebuli, które występują także w musztardzie czy czosnku. Wyłączenia te na określonym etapie terapii żywieniowej są niezbędne. Stąd widoczne jest, że jedzenie poza funkcją mądrego odżywiania naszego organizmu, może mieć również przemożny wpływ na kształtowanie czynników chorobotwórczych.

          Zatem, zawsze przy podejmowaniu leczenia się pożywieniem, nie kierujmy się modą, czy poradami w kolorowych pismach.

          Proces sterowania odżywianiem jako funkcji terapeutyczo – leczniczej, jest każdorazowo w gabinecie Hirudovita przygotowywany dla indywidualnego ODBIORCY, z Jego pełną aprobatą i zrozumieniem.

          Nigdy nie zapominajmy, że procesy budowania zdrowego organizmu w sposób SZCZEGÓLNY DOTYCZĄ DZIECI !!!


          ... i na koniec, ...a wlaściwie NA POCZĄTEK dobrej drogi do zdrowia, zapamiętaj słowa uznanego autora i dietetyka, doktora Gabriela Cousens,a :


                           " PRZY WŁAŚCIWEJ DIECIE ŻADEN LEKARZ NIE BĘDZIE POTRZEBNY. PRZY DIECIE NIEWŁAŚCIWEJ ŻADEN LEKARZ NIE POMOŻE"


          


          W naszym gabinecie nierzadko też słyszymy od zachwyconych pacjentów, że dzięki polecanych przez nas zaleceniach dotyczących odżywiania się ( a zalecenia są zawsze dobierane indywidualnie do określonych sytuacji zdrowotnych ) że schudli. Wygląda to tak:

                        W naszej pracy skupiamy się na wsparciu każdej osoby w przywróceniu zdrowia - utrata wagi jest naturalną konsekwencją tego procesu.

         W  MagaVita  każda osoba ma możliwość wejścia w taki sposób odżywiania aby w sposób naturalny uzyskać wagę konstytucyjną przy jednoczesnym poruszaniu się na pięknej autostradzie zdrowia!!!

Przydatne informacje

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - piątek 9:00 - 20:00
  • Sobota Nieczynne

Kontakt

Naturopata Małgorzata Laskowska - Świderska ul. Traugutta 130, 71-300 Szczecin Tel:609 669 854 Tel:513 130 858
© 2020- 2024 Magavita