Nadwaga

Traktuj problem, trudną sytuację, przeszkodę, jako wyzwanie. Oznacza to: miej wolę walki i wygrywaj.

lek. med. Jan Pokrywka
          Nadwaga i otyłość to są  dwa różne problemy.

          Jeśli waga zbliża się do 150 kg, to z pewnością mamy do czynienia z syndromem otyłości .Najczęściej  mamy wtedy do czynienia z wadliwą pracą trzustki, tarczycy, nadnerczy i wątroby. Może też być to powodem nadmiernej akumulacji metali w tym złota, bakterii i bardzo często pasożytów. Zwykle powodem nie jest nadmierne - kompulsywne objadanie się, a rozregulowanie funkcji narządów wewnętrznych.
          Można i należy wówczas stosować dobrze indywidualnie dobrane terapie, ale na pewno nie głodówkę.

         Nadwaga jest stanem obniżonej energii; pożywienie zamienia się w tłuszcz, a nie w energię, co zwykle jest za sprawą źle funkcjonującej wątroby, ale nie tylko tego organu. Ponadto nadwaga wynika z gromadzenia się w tkankach śluzu tan ( wiążące wodę sacharydy, nazywanymi też mukopolisacharydami czyli śluzo-wielocukrami). 
Nie umiejętne redukowanie wagi zwykle poprzez niedojadanie czy też głodówki nie przynosi oczekiwanego skutku. Jeśli nawet spadek wagi zaistnieje, szybko następuje efekt jo - jo.

          W naszym gabinecie problem zlikwidowania  nadwagi czy otyłości nie stanowi celu samego w sobie. Osoby z problemem namiaru kilogramów zwykle obciążone są różnego rodzaju przypadłościami chorobowymi, na które skladają się źle funkcjonujące narządy wewnętrzne z pokarmowymi i wydalniczymi włącznie.

         W  MagaVita  praktycznie każda osoba podlegająca oczyszczeniu organizmyu z pasożytów, detoksykacji, oczyszczaniu wątroby, trzustki, nerek, układu krwinośnego i inn. Prowadzona jest ona w określonych indywidualnie zaleceniach żywieniowych, suplementacji i ziół oraz zabiegów terapeutycznych - jeśli są konieczne.

          Końcowym efektem zwykle intensywnej z obu stron współpracy jest osiągniecie wspólnie założonego celu tj. wejście na drogę zdrowia. Wówczas przekazujemy zalecenia określane jako Dieta bez" Diety". Realizacja tych zaleceń skutkuje osiąnięcie wagi:

                                   tzw " konstytucyjnej" -  czyli takiej, na jaką zaprogramowany jest w sposób własciwy dla siebie  każdy człowiek.

                                                                                 EFEKT JO - JO W TYM PRZYPADKU NIE NASTĘPUJE !!!

Przydatne informacje

Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - piątek 9:00 - 20:00
  • Sobota Nieczynne

Kontakt

Naturopata Małgorzata Laskowska - Świderska ul. Traugutta 130, 71-300 Szczecin Tel:609 669 854 Tel:513 130 858
© 2020- 2024 Magavita